Site Overlay

Ücretsiz Logo Tasarımı Hizmetinden Uzak Durun!

Ücretsiz logo tasarla ya da ücretsiz logo oluştur başlıkları ile sizi etkilemeye çalışan bir çok mecra bulunmaktadır. Ancak bu ücretsiz logo tasarla başlığı altında verilen hizmetin bazı sakıncaları bulunmaktadır. Logo tasarımı nasıl olur sorusuna verdiğimiz ilk cevap özgünlük ve farklılıktır. Hazır logolar ise size bunları sunamaz.

Logo markanın en önemli kimlik aşamasıdır. Markanızı temsil edecek bir yüz veya bir imzadır. Bu yüzden logo marka ile bütünleşmeli, markanın amacına uygun ve markaya özgü bir tasarım olmalıdır.

İyi bir tasarım logo sizi rakiplerinizden farklı kılması için önemlidir. Son zamanlarda ücretsiz logo tasarımları çok yaygın kullanılmaktadır. Markalaşma sürecinde yapılan en büyük hatalardan birisi de budur.

Markanızı temsil edecek olan logo markanıza uygun mu, kurum kültürünüzü yansıtıyor mu görsel açıdan sizinle ve markanızla bütünleşiyor mu bunlara önem verilmelidir. Logo tasarlamadan önce doğru bir şekilde planlanmalı, ince detaylara karar verilmelidir. Bunun için de logo tasarımını yapacak olan şirket ya da kişi tarafından marka iyice analiz edilmeli, tanınmalı ve önemsenmelidir. Markayı temsil edecek bir logonun ortaya çıkmasın için tüm bu aşamalar kritiktir. Ücretsiz olarak tasarlanan logolar genelde hazır kalıplardan oluşur. Piyasada bir çok kurum ya da kişi tarafından kullanılan bu hazır kalıplardan logo tasarlarsanız size ve markanıza özel bir kimliğe sahip olamazsınız. Ücretsiz olarak sahip olduğunuzu düşündüğünüz logo sizin markanıza özgü bir logo değildir. Bu durumda markalaşma yolunda ilerlemek isterken aslında markalaşmama yolunda bir sürece girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir